Farba roka 2020 je synonymom pohody a pozitívneho myslenia

Vyhnite sa chaosu a ponorte sa do pokoja vlastného domova. Nápomocná vám bude tento rok farba inšpirovaná rannou oblohou.

Nový úsvit

Nové desaťročie je tu! A s ním aj rovnaká hektickosť ako po minulé roky. Svet sa zdigitalizoval, virtuálne vytláča osobné; hrubosť, hlúposť a často i agresívnosť – neraz skrývajúce sa za novodobú asertívnosť – víťazia nad láskavosťou a empatiou. V tomto chaose by mal byť domov akousi záchranou – nie pomyselnou, ale skutočnou. Nie, to nie je pohľad pesimistu. Iba obraz doby. Ten v plnej miere vnímajú aj odborníci na farby z firmy Dulux, ktorí zvolili inšpiratívny odtieň mätovej sivej ako farbu roka 2020. Z potreby hľadať a nachádzať istý zmysel vecí či bytia, ktoré sú vlastné každému z nás (alebo aspoň väčšine), stavili práve na odtieň, ktorý svojím pokojom a neutralitou evokuje pokojné ranné svitanie nad horami. Odtiaľ i názov tranquil dawn – pokojné svitanie.

Odtieň mentolovej sivej je ideálny na miesta plné nežnosti a zábavy, ako aj na miesta na myslenie a stimuláciu tvorivosti. Upokojuje rozbúrenú myseľ, ako aj prehnané emócie.

Viac sa môžte dočítať na webe Doma.sk